Maďarský ohař krátkosrstý

Je vyhledávaným rodinným psem. Bezmezně miluje svého pána a celou rodinu, včetně dětí. Je skvělým společníkem. Je oddaný rodině, vyžaduje denní pozornost a přítomnost pána. Není to v žádném případě "kotcový" pes na celý den. Říkáme mu pes na suchý zip.

Nesmíme zapomenout, že je to lovecký temperamentní pes, tudíž je potřeba opravdu zaměstnat jejich hlavičku, protože jen dlouhými procházky ho neunavíte, i když pohyb miluje. Stačí, když vezmete obojek s vodítkem do ruky a skáče vám až nad hlavu. Chápu, že každý nemá ambice dělat s tímto plemenem lovecký výcvik, ale jsou různé jiné aktivity, kde bude spokojený jako je např. Agility, Canicross, Crosscountry a jiné sporty, ve kterých bude se svým pánem dělat to co je baví navzájem. To co dělá pán, dělá i on, pokud jste akční, bude akční s vámi, pokud lenošíte, bude rád lenošit pod dekou s vámi. Prostě jaké si to uděláte, takové to bude.

Nemá rád hrubé zacházení a hrubý výcvik, je lehce ovladatelný, chytrý a inteligentní. Opravdu rychle pochopí co po něm chcete a oddaně vše splní.

Byt versus dům se zahradou? Je jedno kde je, je jen opravdu potřeba se mu věnovat a dopřát mu to, co je mu vlastní a k čemu byl vyšlechtěn tzn. pohyb a zaměstnat hlavu.

Maďarský ohař se tedy náramně hodí k aktivním rodinám, ke sportovcům a příznivcům myslivosti. Je typický hladkosrstý ohař s žemlovou barvou, jemnější tělesnou stavbou. Dospělá fena váží kolem 23 kg a dospělý pes váží kolem 30 kg