Vizsla


Vizsla - maďarský ohař MOK:

Je vyhledávaným rodinným psem. Bezmezně miluje svého pána a celou rodinu, včetně dětí. Je skvělým společníkem. Je oddaná rodině, vyžaduje denní pozornost a přítomnost pána .Není to v žádném případě kotcový pes na celý den.Říkáme mu pes na suchý zip.

Nesmíme zapomenout, že Vizsla je lovecký temperamentní pes, tudíž je potřeba opravdu zaměstnat jejich hlavičku, protože jen dlouhými procházky vizslu neunavíme, ikdyž pohyb miluje.Stačí, když vemete obojek s vodítekm do ruky a skáče vám až nad hlavu :o)

Chápu, že každý nemá ambice dělat s vizslou lovecký výcvik, ale jsou různé jiné aktivity, kde bude vizsla spokojená jako je např. Agility,Canicross,Crosscountry a jiné sporty, kde bude se svým pánem a dělat to co je baví navzájem.

To co dělá pán dělá i vizsla, pokud jste akční, bude akční s vámi, pokud lenošíte, bude ráda lenošit po dekou s vámi. Prostě jaké si to uděláte, takové to bude.

Vizsla nemá ráda hrubé zacházení, hrubý výcvik, je lehce ovladatelná, chytrá, inteligentní , která opravdu rychle pochopí co po ní chcete a oddaně vše splní.

Byt versus dům se zahradou - je jedno kde vizsla je, je jen opravdu potřeba se ji věnovat a dopřát ji to, co je jí vlastní a k čemu byla vyšlechtěna, tznm. pohyb a zaměstnat hlavu.

Vizsla se tedy náramně hodí k aktivním rodinám, ke sportovcům a příznivcům myslivosti!!

Vizsla je typický hladkosrstý ohař s žemlovou barvou, jemnější tělesnou stavbou.

Dospělá fena váží kolem 23kg

Dospělý pes váží kolem 30kg